Nasi uczniowie w projekcie Stowarzyszenia Czarni Radom

24.02.2016 w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu rywalizowało ponad 200 uczniów ze wszystkich miast i gmin uczestniczących w projekcie Stowarzyszenia Czarni Radom.
Nasze gimnazjum reprezentowało dwunastu uczniów i trafiło na grupę 1 , w której były zespoły : Gózd , Jedlińsk, Kozienice i Pionki.
W pierwszym meczu nasi uczniowie ulegli zespołowi z Pionek przegrywając 2:0.W drugim zaciętym meczu wygraliśmy z Jedlińskiem 2:0,natomiast w ostatnim meczu grupowym ulegliśmy zespołowi z Gózda i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w grupie i walczyliśmy o miejsca 7-9 z drużynami Białobrzegów i Wierzbicy. Pierwszy mecz w fazie play-off zremisowaliśmy na własne życzenie 1:1 a ostatni mecz przegraliśmy z Wierzbicą 2:0. Naszym chłopakom należą się wielkie brawa za walkę i zaangażowanie od początku do końca turnieju. Ostatecznie zajęliśmy 9 miejsce. Podziękowania dla opiekunów Tomasza Treli i Krzysztofa Cabana.
Skład reprezentacji szkoły:
Mateusz Pietrzyk , Konrad Kosmała, Marcin Nowak, Krystian Giedyk, Mateusz Rosiak, Grzegorz Kutyła, Rafał Konopka, Jakub Krawczyk, Cezary Figurski, Przemysław Milcuszek , Jakub Lipiec, Mikołaj Maciejewski.
Końcowa klasyfikacja:
1.Pionki
2.Przysucha
3.Wolanów
4.Zwoleń
5.Przytyk
6.Gózd
7.Wierzbica
8.Białobrzegi
9.Kozienice
10.Iłża
11.Zakrzew
12.Jedlińsk
13.Garbatka-Letnisko
Po uroczystym podsumowaniu zmagań wszyscy uczestnicy zjawili się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby wspólnie kibicować siatkarzom Cerrad Czarnych Radom w meczu z MKS-em Będzin.