Obchody „Dni Drzewa” w przedszkolu

Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa  organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne  i nadleśnictwa.  Z tej okazji 12.10.2021 roku na zaproszenie dzieci z oddziałów przedszkolnych  przybył do nas niezwykły gość Pani Leśniczy Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice. Wszyscy oczekiwaliśmy jej wizyty z niecierpliwością od samego rana. Z okazji  obchodzonego Dnia Drzewa w salach powstały piękne dekoracje oraz prace plastyczne.

Celem spotkania było uświadomienie roli i znaczenia dla człowieka drzew oraz zwierząt mieszkających w  lesie.  Pani Lidia Zaczyńska opowiadała o swojej pracy. Podkreśliła zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, zaznaczyła też to, że człowiek przebywając w lesie, jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim przebywających.  Dzieci przypomniały sobie, jakie zwierzęta żyją w puszczy oraz jak należy się zachowywać w kontakcie z nimi. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, a przedszkolaki zadawały bardzo dużo pytań związanych z praca leśnika  oraz życiem zwierząt . Mamy nadzieje na kolejne spotkanie na ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Kozienice. Będzie to kolejny krok w  kształtowaniu  więzi z przyrodą i pozytywnego do niej nastawienia.
Naszym wychowankom bardzo bliskie są tematy dotyczące ochrony przyrody.

Pani Leśnik zachęca do obejrzenia filmu prosto z lasu.