Pierwszy Rajd Rowerowy SKKT

W dniu 30.09.2017 r. odbył się rajd rowerowy, który był zarazem pierwszą imprezą SKKT w naszej szkole.Uczestnikami wycieczki było dwunastu uczniów z klasy 2a gimnazjum. O godz. 8.30 wyruszyliśmy w kierunku Budy, a następnie polną drogą dojechaliśmy do zielonego szlaku i tam miał miejsce pierwszy krotki postój na odpoczynek i uzupełnienie płynów.
Potem wyruszyliśmy zielonym szlakiem w kierunku rezerwatu Zagożdżon, gdzie zatrzymaliśmy się na chwilę relaksu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć najstarszy rezerwat na terenie Puszczy Kozienickiej.Po przejechaniu kilkunastu następnych kilometrów zatrzymaliśmy się na dłuższy odpoczynek i posiłek przy Królewskich Żródłach. Na miejscu czekał na młodzież posiłek przygotowany przez mamy z 2a 🙂 , po którym udaliśmy się pieszo ścieżką dydaktyczną Królewskie Żródła.Podziwialiśmy wyjątkowo malownicze jesienią zakątki Kozienickiego Parku Krajobrazowego.Mimo zmęczenia młodzież miała jeszcze siłę i energię , żeby spędzić aktywnie pozostały czas grając w piłkę siatkową i dosyć zabawną i wciągającą grę „Pif-paf” 🙂 Po przejechaniu 35 km. około godz. 14.00 dojechaliśmy przed PSP4, gdzie opiekunowie pożegnali się z młodzieżą. Wycieczka przebiegła w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Głównym jej celem było propagowanie turystyki rowerowej i czynnego wypoczynku.
Wielkie podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji rajdu należą się paniom : S.Chrapek, H.Kocyk, R.Mikutel, A.Wilczek i M.Wiraszka.
Opiekunami SKKT są ( w kolejności alfabetycznej, żeby nie było 😉 ) Przemysław Nowak i Jacek Wochniak.
Rajdy SKKT będą się odbywać cyklicznie w 1 sobotę miesiąca.
Warto wspomnieć ,że w naszej szkole w soboty odbywają się zajęcia dodatkowe z wielu przedmiotów. Zachęcamy uczniów do korzystania z oferty.