PÓŁKOLONIE Z „CZWÓRKĄ”

Tegoroczne półkolonie w naszej szkole odbywają się pod hasłem „W wakacyjnym rytmie”. Uczestnicy półkolonii biorą udział w szczegółowo opracowanym programie wypoczynku składającym się z wielu atrakcyjnych, integrujących i profilaktycznych propozycji dla dzieci.

PONIEDZIAŁEK – 11.07.2022r.
Hasło dnia – Poznajemy się – „Mówię nie wszystkiemu , co złe”
– Zbiórka uczestników wraz z rodzicami, przedstawienie planu zajęć, omówienie spraw dotyczących zajęć, przydział opiekunów, podział na grupy, zapoznanie z programem i regulaminami.
– Zajęcia profilaktyczne – spotkanie z pielęgniarką-pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku.
– Wakacyjne rady – przypomnienie zasad ruchu drogowego, do kogo zwrócę się w sytuacji zagrożenia.
– Zajęcia programowe : Udział w przedstawieniu profilaktycznym dla dzieci pt.: Mówię nie wszystkiemu, co złe” / Warsztaty – wykonanie magnesów z masy solnej.
– Zabawy integracyjne – „Poznajmy się”/wykonanie wizytówek, nazwa, piosenka grupy.
WTOREK – 12. 07. 2022r.
Hasło dnia – „Ruch to zdrowie” / „Filmoteka młodego człowieka”
– Wyjście do kina na seans filmowy
– Zajęcia programowe : Turniej różnorodnych konkurencji sportowych: – strzał do pustej bramki, hula–hop, rzut piłką do kosza, ringo, skakanie na skakance, rzut do celu, biegi w workach. Podsumowanie turnieju – ogłoszenie zwycięzców.
Zajęcia profilaktyczne : z cyklu Obraz samego siebie i porozumiewanie się z innymi ludźmi – To ważne wiedzieć, co każdy czuje.

ŚRODA– 13. 07. 2022 r.

Hasło dnia – Uczymy się mówić – NIE”
– Zajęcia profilaktyczne: Rozwijanie zainteresowań w celu zagospodarowania czasu wolnego, podkreślenie szkodliwego wpływu na organizm różnego rodzaju używek /nikotyna, alkohol, leki… /
– Zajęcia programowe: „Zumbrasil kids” zajęcia taneczne prowadzone przez wykwalifikowanego trenera
– Konkurs plastyczny związany z hasłem dnia.
CZWARTEK – 14. 07. 2022r.
Hasło dnia – „ W Krainie zabawy ”
– Zajęcia profilaktyczne: z cyklu Decyzje zdrowotne -„ Dbamy o swoje zdrowie”
– Zajęcia programowe : Zajęcia programowe: „Kraina zabawy” KCRiS
– Zajęcia ruchowe : rozgrywki drużynowe.

PIĄTEK – 15. 07. 2022r.
Hasło dnia – „Bezpieczne wakacje nad wodą”
– Zajęcia profilaktyczne- z cyklu Decyzje zdrowotne – „Bezpieczeństwo nad
wodą”
– Zajęcia programowe: Zajęcia sportowo – ruchowe na basenie „Delfin”(gr.
1,2,3) / Mediateka (gr. 4,5).
Konkurs sprawnościowy prowadzony przez wykwalifikowanego trenera Karate

II TYDZIEŃ PONIEDZIAŁEK – 18. 07. 2022r.
Hasło dnia – „ Hula hop, hop… Dzień podróżnika”
– Zajęcia profilaktyczne: z cyklu Uczestnictwo w grupie – „Kto mi może pomóc w rozwiązywaniu problemów”. Przypomnienie regulaminu uczestnika wycieczki autokarowej.
– Zajęcia programowe: wycieczka autokarowa do Sali zabaw „Hula Park” w Radomiu.

WTOREK – 19. 07. 2022r.
Hasło dnia – „Czytać każdy może…”
– Zajęcia programowe: Spotkanie z przedstawicielem policji – bezpieczne wakacje / Wyjście do Mediateki – „ Lato z przygodą” – zajęcia edukacyjne (gr.1,2,3) / zajęcia basenowe na pływalni „Delfin” (gr.4,5)
– Zajęcia profilaktyczne: z cyklu Równowaga ciała i zdrowia –„ Jak zbudowane jest nasze ciało? „ – Zajęcia ruchowe na placu zabaw.

ŚRODA – 20. 07. 2022 r.
Hasło dnia – „ Strażak – przyjaciel dzieci” (wycieczka do straży)
– Zajęcia profilaktyczne: pogadanka na temat bezpiecznego zachowania się na drodze i nie tylko – utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania podczas wycieczek.
– Zajęcia programowe: Wycieczka do OSP
– Konkurs plastyczny „Zawód strażak – praca strażaka oczami dzieci”

CZWARTEK – 21. 07. 2022vr.
Hasło dnia – „ Dzień przyjaźni”
– Zajęcia programowe: Wyjście na basen pływalni „Delfin”
– Zajęcia profilaktyczne: z cyklu Obraz samego siebie i porozumiewanie się z innymi ludźmi- To miło pomagać innym ludziom.
– Warsztaty plastyczno – techniczne (wykonanie masek na dyskotekę).

PIĄTEK – 22. 07. 2022r.
Hasło dnia – „Wakacyjne melodie”
– Zajęcia programowe: Karaoke – wspólna zabawa przy muzyce. Dyskoteka
przebierańców – ulubieni wokaliści.
– Uroczyste zakończenie półkolonii – podsumowanie konkursów, wręczenie uczestnikom upominków. – Wspólne wykonanie pamiątkowej kroniki. – Pamiątkowa sesja zdjęciowa.
– Wspólne grillowanie.
– Zajęcia profilaktyczne: z cyklu Równowaga ciała i zdrowia – „Dbamy o zdrowe ciało”.