Próbna ewakuacja w szkole

We wtorek 22 września 2015r. o godz. 11.15 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku .Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu.

Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwały 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej.