Projekt „Szkutnia Kozienice” 2018

PSP4 w Kozienicach od ponad roku współpracuje z fundacją Promocji Rekreacji KIM z Łomianek, która zajmuje się promocją rekreacji ruchowej, ze szczególnym uwzględnieniem kajakarstwa i nordic walking. Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w projekcie „Szkutnia Kozienice”. Tym razem ich zadaniem było szkolenie i spływ na Jeziorze Kozienickim oraz ćwiczenie bezpiecznej techniki pływania kanu i kajakami.
Zadanie miało miejsce 19 i 20 września na terenie Ośrodka KCRiS, a wzięli w nim udział uczniowie z klas 3a , 3b, 3f gimnazjum i 7a szkoły podstawowej. Przed rozpoczęciem spływu pan Marcin Chodorowski przeszkolił wszystkich uczestników w zakresie podstaw kajakarstwa i zachowania bezpieczeństwa na wodzie. Grupę zabezpieczali ratownicy WOPR i instruktor wspomagający z fundacji. Naszym uczniom należą się podziękowania za ciężką pracę, odpowiedzialne zachowanie na jeziorze i umiejętności kajakarskie. Dla większości z nich był to pierwszy w życiu spływ kajakiem.
Pragniemy podziękować Urzędowi Miejskiemu w Kozienicach za zorganizowanie i sfinansowanie tego fantastycznego projektu. Do wzięcia udziału w projekcie zachęcił nas dyrektor Tomasz Trela.
Koordynatorami projektu był Przemysław Nowak i Jacek Wochniak przy wsparciu opiekunów Agnieszki Cieślakowskiej i Sebastiana Kotlarka.

Więcej zdjęć na naszym profilu FB pod tym linkiem