Spotkanie autorskie z Januszem Karasiem

Pan Janusz Karaś w interesujący sposób opowiedział młodzieży o swoich pasjach: pisarstwie, malarstwie i rzeźbie. Przybliżył uczniom dawne zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe ilustrując je pokazem slajdów. Nasza młodzież w formie scenki teatralnej przedstawiła zwyczaje związane z obchodami wigilii w I połowie XX wieku. Pokazała przygotowania do wigilii, wspólne świętowanie, kolędowanie oraz wyjście do kościoła na pasterkę. Prelekcja pana Janusza Karasia i przedstawienie młodzieży były oparte na książce „Jak to kiedyś bywało ?” autorstwa naszego gościa. Książka jest dostępna w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do jej przeczytania.

Podczas spotkania autor zaprosił obecnych na wystawę swoich prac plastycznych w Kozienickim Domu Kultury. Podczas wernisażu w dniu 18 stycznia br. można było również wysłuchać opowiadania pt. „Powstańczy epizod” nawiązującego do okresu Powstania Styczniowego na terenie Kozienic, które odczytał Radek Mazur, nasz absolwent, obecnie aktor. Opowiadanie zamieszczone jest w zbiorze pt. „Kozienickie opowieści. Cz. II” wydanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej.

{gallery}images/pg1/2012-2013/spotkanie z Janem Karasiem{/gallery}