Sukces naszego zespołów w Finale Centralnym OMTTK

W dniach 1-3 VI 2018 r. w Wadowicach odbył się Finał Centralny XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Nasze województwo reprezentował zespół „SKKT DRAGONS” działający przy naszej szkole w składzie :Mikołaj Maciejewski, Jacek Mikutel ,Tomasz Mikutel pod opieką pana Jacka Wochniaka.Przez dwa dni uczestnicy turnieju pisali test krajoznawczy, topograficzny, turystyczny, udzielali pierwszej pomocy, pokonywali rowerowy tor przeszkód, wzięli udział w imprezie na orientację oraz pływali kajakami oraz jeździli konno. Po dwóch dniach zmagań nasza drużyna zajęła szóste miejsce w Polsce.
OMTTK PTTK jest najbardziej prestiżową imprezą turystyczną, adresowaną do dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce, organizowaną przez PTTK nieprzerwanie od 1972 roku. W Turnieju biorą udział trzyosobowe zespoły, będące reprezentacjami szkół, domów kultury, drużyn czy hufców harcerskich, oddziałów PTTK i innych podmiotów działających wśród młodzieży w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (uczniowie do klasy VII, gimnazja (uczniowie klas II-III) i szkoły ponadgimnazjalne. Tak duże zaangażowanie uczestników powoduje znaczny wzrost kompetencji i wiedzy u nich, ale też tak rodzą się u młodych ludzi życiowe pasje i chęć pracy w ramach wolontariatu. Jeszcze raz serdeczne gratulacje za tak duży sukces!