Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie to święto obchodzone corocznie  2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Nasi uczniowie wraz z kolegami i koleżankami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kozienicach wzięli udział w happeningu z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie ” Na niebiesko dla Autyzmu” w I edycji ” Poznaj zanim ocenisz”, który poprowadziły panie J. Lenarczyk i A. Subocz. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film mówiący o trudnościach z jakimi mogą borykać się osoby ze spektrum autyzmu, wymieniali się spostrzeżeniami na temat tego zaburzenia oraz wykonali koszulki własnego pomysłu z tej okazji. Tematem przewodnim był kolor niebieski. Dziękujmy pani Agacie Miturskiej oraz uczniom PSP nr 3 za zaangażowanie i udział w happeningu oraz wspólnie, aktywnie spędzony czas.
Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie uczą się tolerancji, wzajemnej akceptacji i szacunku wobec innych. Do zobaczenia  za rok 🙂