Tradycja – rzecz święta. Jasełka w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach

Dnia 21 grudnia młodzież po swoich wigilijnych, klasowych spotkaniach mogła obejrzeć niecodzienny występ przygotowany przez koleżanki i kolegów pod kierunkiem pań Alicji Kucharskiej i Marianny Kiełbiowskiej oraz pana Sebastiana Kotlarka, który zatroszczył się o nagłośnienie. Uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, aby móc przeżywać historię narodzenia Pana Jezusa. Zachwycały piękne stroje, wspaniała gra aktorska i scenografia. Wszystko to razem pozwoliło poczuć przedświąteczną atmosferę. Młodzież włożyła w przedstawienie wiele sił i zaangażowania, co dało niesamowity efekt. W rolę aktorów wcielili się uczniowie:

1. św. Józef- Piotr Czerwiński 2a

2. Maryja- Klaudia Fila 2a

3. Anioł-Natalia Boryczka 2a

4. Anioł -Korina Kowalska 2e

5. Anioł – Agata Ćwiek 2e

6. Anioł- Magdalena Kowalska 2e

7. Anioł -Patrycja Brudnicka 2a

8. Handlarz -Grzegorz Stolarek 2d

9. Dziennikarz – Maciej Kutyła 2d

10. św. Piotr – Bartłomiej Matracki 2e

11. Gospodyni – Magdalena Mazur 2e

12. Gospodarz- Patryk Babula 2e

13. Pastuszek- Adam Kuśmierczyk 1b

14. Diabeł- Mariusz Jagiełło 3e

15. Diabeł Natalia Kańska 3e

16. Diabeł Paulina Brodowska 3e

17. Diabeł Aleksandra Wieczorek 3e

18. Diabeł Patrycja Koprowska 3e

19. Faryzeusz -Dawid Gogacz 3e

Występ został nagrodzony przez widzów gromkimi brawami. Pan dyrektor Tomasz Trela pogratulował uczniom kunsztu aktorskiego i złożył wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Podobnie jak rok temu grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz goście symbolicznie podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy.

{gallery}images/pg1/2012-2013/Jaselka{/gallery}