Uczniowie klas czwartych i siódmych zostali bardzo gruntownie zintegrowani

Po miesiącu nauki i bardzo szybkiej aklimatyzacji nasi nowi uczniowie mieli okazję na chwilę relaksu. 28 września uczestniczyli w VI Rajdzie Integracyjnym , który za sprawą dyrektora Tomasza Treli na stałe wpisał się do kalendarza imprez szkolnych.
Uczestniczyło w nim 140 uczniów klas czwartych i siódmych ze swoimi wychowawcami i opiekunami – bawili się wszyscy  Celem imprezy była integracja zespołów klasowych, sprawdzenie wiedzy na temat historii Kozienic i drużynowe wzmagania w konkurencjach sportowych.
Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kozienicach o godz. 9.00 .Zabawę zaczęli od sprawdzenia swojej wiedzy na temat historii Kozienic. Następnie po dynamicznej rozgrzewce przy muzyce , którą wspaniale poprowadziły uczennice Zuzanna Baran i Daria Ciesielska, uczniowie rozpoczęli drużynowe zmagania w konkurencjach sportowych na wesoło. Poszczególne zadania były nagradzane punktami. Po ich podliczeniu klasyfikacja końcowa wypadła następująco:

I miejsce klasa IVB
II IVA
I miejsce VII C
II VII A
III. VII D
IV VII B

Klasy za udział w konkurencjach otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył Dyrektor Gimnazjum Tomasz Trela. Imprezę zakończyło wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Rajd Integracyjny klas pierwszych był udany i spełnił swoje zadania.
To był dzień pełen radości , wspólnej zabawy i pozytywnych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci młodych uczniów.
Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy klas IV i VII.
Quiz historyczny przygotował i przeprowadził nauczyciel historii Grzegorz Kocyk.
Koordynatorem rajdu była Anna Banaś.