Unikalna lekcja astronomii

Jak odszukać na niebie Gwiazdę Polarną, jaka jest temperatura Słońca ,jak działa teleskop Hublea – na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedź uczniowie podczas prezentacji Cyfrowego Planetarium Multimedialnego „ Planeta” jakie odbyły się w naszej szkole w dniach 2-3.10.2018r.
Pokazy dostosowane były tematycznie do grup wiekowych uczniów. Po wstępnej prezentacji składającej się z licznych ciekawostek na temat Kosmosu odbył się seans filmowy w specjalnej kopule. Dla młodszych grup wiekowych była to bajka o Układzie Słonecznym, wirtualna podróż na każdą planetę. Starsi pogłębili wiedzę o prawach Kepplera, lub początkach życia na Ziemi. Filmy można było obejrzeć w 3D bez okularów.
Przygoda z Planetarium to żywa lekcja fizyki, geografii i przyrody, nowe i unikalne narzędzie dydaktyczne pozwalające na pokazanie w ciekawy sposób zjawisk astronomicznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich.
Pokazy dostarczyły uczniom niesamowitych wrażeń i emocji, były okazją do poszerzenia wiedzy i odbycia cudownej podróży w świat astronomii.