Warsztaty archeologiczne z 1a i 1c…

W dniach 25 i 26 lutego 2019r. w klasach pierwszych odbyły się warsztaty archeologiczne. Zajęcia prowadzone przez panią Zofię Kowarską wprowadziły uczniów do świata archeologii ( nauki o przeszłości człowieka) i związanych z nią podstawowymi terminami i zasadami. Podczas zajęć dzieci zobaczyły specjalnie przygotowaną prezentację oraz ekwipunek archeologa, czyli najczęściej używane przy jego pracy narzędzia, a także „znaleziska”, do złudzenia przypominające muzealne eksponaty. Mali archeolodzy zobaczyli i dotknęli różnych „zabytków”, a także wykonali archeologiczne zadania. Warsztaty były pasjonującym przeżyciem dla Młodych Odkrywców. Organizatorka warsztatów: Agnieszka Strzelczyk Zdjęcia: Joanna Lenarczyk, Agnieszka Subocz.