Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Miasta i Gminy Kozienice w dniu 19.10.2013r. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach odbyły się rozgrywki szkolne w piłce ręcznej dziewcząt na szczeblu gminy.
W piątek 11 października 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.
Dnia 3 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. O 17.00 na sali gimnastycznej zebrało się wielu uczniów naszego gimnazjum.
1 października 2013 r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w Festynie Ekologicznym zorganizowanym przez uczniów I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.